Reality budou drahé dokud bude Praha bohatá.

Podle dat z roku 2007 patří Praha do pětice nejbohatších oblastí z celé Evropské unie. Dokud tomu tak bude budou drahé i reality v Praze. I když měření pravděpodobně probíhalo před krizí a ústup v bohatství Prahy za tu dobu pravděpodobně nastal, dělo se tak ale rovněž i ve zbývajících částech Evropské unie. Takže relativně si myslím, že si Praha své postavení udržela. Pro všechny pesimisty v oblasti vývoje cen realit je to však jednoznačný vzkaz.. Dokud bude patřit Praha mezi nejbohatší oblasti celé Evropské unie – do té doby budou drahé i reality v Praze.. A nic na tom nebude měnit ani fakt, že zbytek České republiky výrazně zaostává. Proto by i měly být reality poměrně levnější.. Z následující tabulky si pak můžete vypočítat o kolik by měly být reality ve zbývajících regionech relativně levnější ve srovnání s Prahou, která je na 171,1 % EU.. Z tabulek je zřejmé že reality na Moravě by měly být cca 2,5 krát levnější než v Praze.

V Praze se žije dobře na základě údajů a čísel Evropského statistického úřadu z roku 2007.

Jak bohaté jsou české regiony?

Průměr EU 27 100

Česko 80,1

Praha 171,8

Střední Čechy 75,2

Jihovýchod 71,7

Jihozápad 71,1

Moravskoslezsko 67,5

Severovýchod 65,9

Střední Morava 62,3

Severozápad 61,7

Měřeno v jednotkách PPS, vysvětleno dále

Česká metropole se dostala na 172 procent průměru Evropské unie hrubého domácího produktu na obyvatele, který je vyjádřen v jednotce standardu kupní síly (PPS). Ostatní české regiony se naopak ocitly výrazně pod evropským průměrem. A proto i celá Česká republika je pak o 19,9 procentních bodů pod průměrem Evropské unie.

V rámci celé Evropské unie je na první příčce, a tudíž nejbohatším regionem, centrum Londýna. Hned za ním Lucembursko následované Bruselem a Hamburkem. Za Prahou se umístila např. centrum Paříže, Stockholm či Vídeň.

Nejbohatší regiony v EU v roce 2007

1. centrum Londýna 334

2. Lucembursko 275

3. Brusel 221

4. Hamburk 192

5. Praha 172

6. centrum Paříže 169

Měřeno v jednotkách PPS, vysvětleno dále

Je však třeba si uvědomit, že kupní síla některých obyvatel může být výrazně ovlivněna lidmi, kteří do daného místa třeba dojíždějí za prací.

PPS je tzv. standard kupní síly (Purchasing Power Standards - PPS).

Jde o uměle vytvořenou měnovou jednotku, která se používá při mezinárodních srovnáních.

Její výhodou je, že se v ní do jisté míry vyrovnávají rozdíly, které jinak existují mezi kupní silou národních měn jednotlivých států.

Obecně se dá říct, že za jeden PPS by se koupilo stejné množství zboží či služeb ve všech zemích.

Z výše uvedených údajů je zřejmé, že bychom se neměli obávat nakupovat a prodávat reality v našem pražském regionu. Jsme na tom dobře a pravděpodobně i nějakou dobu budeme. Pokud budete potřebovat poradit v oblasti pražských realit, rád vám s celým procesem pomohu.

 

Zpět na Články - Praha reality

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Praha reality

Vítám Vás na internetových stránkách specializovaných na reality a nemovitosti v Praze. Jmenuji se Jaroslav Hlavsa a pracuji jako realitní makléř, poradce a obchodník s nemovitostmi. Tuto profesi již vykonávám...

Pokračovat Praha realityHlavsa

Ing. Jaroslav Hlavsa

Ředitel pobočky a realitní makléř

Tel.: 736 484 900
hlavsa@praha-reality.info
Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Reality budou drahé dokud bude Praha bohatá. - Podle dat z roku 2007 patří Praha do pětice nejbohatších oblastí z celé Evropské unie. Dokud tomu tak bude budou drahé i reality v Praze. I když měření pravděpodobně probíhalo...

Starší články:

Kam dál?

Prodej a pronájem nemovitostí

Prodej bytů

 


"PSČ, město, čtvrť, ulice"

Podrobnější vyhledávání Praha reality

Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,