Bydlení za městem. Reality mimo Prahu.

Stále více lidí vyhledává reality za Prahou. Je více než pravděpodobné, že se tento trend bude do v blízké budoucnosti ještě zvyšovat i s tím jak se budou zlepšovat investice mimopražských obcí do infrastruktury.

Rostoucí zájem o bydlení za městem
Stále pozorujeme zájem o reality mimo širší centrum Prahy a dokonce úplně mimo město. Důvodem pro to je několik. Za prvé pořizovací ceny realit k bydlení jsou jednoznačně nižší mimo město než v Praze. Za druhé, lidé hledají příznivější životní podmínky - čistší životní prostředí, klidnější lokalita, klidnější životní rytmus. A třetím důvodem je zlepšující se dopravní infrastruktura v nejbližším okolí větších měst, takže i když jsou lidé zaměstnáni ve městě, jsou schopni dojíždět bez větších komplikací pomocí integrovaných dopravních systémů. Velmi často je cestování pomocí autem nebo integrovaným dopravním systémem z mimoměstských lokalit rychlejší než cesta autem nebo MHD z jednoho konce města na druhý. Na tuto poptávku reaguje i nabídka, v okolí velkých měst se v současné době realizuje mnoho projektů výstavby nových rodinných či bytových domů.V Praze jsou velmi vyhledávanými a žádanými nemovitosti na Praze 4, Praze 6, Praze 5, Barrandov, dále pak jsou to reality v odlehlejších částech, jako jsou Ďáblice, Zdiby, Ládví a dále pak Říčany, Statenice

Koupit novou výstavbu nebo raději starší realitu?
Pokud si chcete svého hnízdečko upravit k obrazu svému a nevadí Vám, že tomu obětujete většinu víkendů v dalších letech, pak budete preferovat koupi staršího domu a jeho následnou přestavbu. Zde si zjistěte, v jakém stavu je současná nemovitost a odhadněte další náklady, které na opravu budete muset vynaložit.
V současné době je na trhu  také mnoho nových domů nebo bytů v okolí Prahy, v Berouně. Můžete si tak vybrat reality, které Vás osloví a a které Vás zajímají. Rovněž při této koupi je vhodné si spočítat, co je potřeba udělat, abyste v nemovitosti mohli bydlet. Většina developerů nepočítá v bytě nebo domě s úložnými prostory a projekty neobsahují ani kuchyňskou linku a oplocení případného pozemku.

Obecně lze říci, že rozhodování mezi výše popsanými možnostmi lidé provádějí na základě ryze individuálních faktorů, jakými jsou například jejich finanční možnosti, konkrétní požadavky na bydlení, zda jste si schopni provést rekonstrukci svépomocí - tedy levněji či musíte využívat stavebních firem, jak rychle si musíte zajistit bydlení atd.


V tzv. satelitech často chybí základní infrastruktura
Mnozí lidé se stěhují do tzv. satelitů, které firmy stavějí kousek za městem, většinou na okraji okolní obce. V případě, že se výstavbě realizuje v těsné blízkosti již fungující obytné zóny, není v této věci zpravidla zásadní problém, protože tam již alespoň základní infrastruktura existuje. Horší je to ovšem v případě, kdy se staví ve větší vzdálenosti od obydlených lokalit. Je třeba ještě zmínit, že vždy záleží také na tom, v jaké fázi se realizace satelitního městečka nachází. Tedy nepochybně lepší infrastruktura bude již tam, kde se projekt celkově dokončuje, než pokud je v počátku.

Srovnání nákladů na koupi
Je jisté, že ceny reality svou vzdáleností od Prahy klesají, například stavební pozemky, ceny bytů na m2 či pořizovací ceny starších rodinných domů jsou nižší, a to velmi výrazně. Ostatní náklady na bydlení jsou srovnatelné jako v Praze. Druhou stranou stejné mince jsou náklady na cestování za prací. Každý, kdo přemýšlí bydlet mimo Prahu, by si měl tyto náklady zakalkulovat do ceny kupované reality. Samozřejmě kromě výše uvedených měřitelných nákladů existují i další vlivy pro rozhodování, které jsou hůř měřitelné a jsou ryze individuální, ale s kterými každý kupující také kalkuluje, a to např. spokojenost s životem mimo ruch velkého města, pomalejší životní rytmus apod.

Zpět na Články - Praha reality

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Praha reality

Vítám Vás na internetových stránkách specializovaných na reality a nemovitosti v Praze. Jmenuji se Jaroslav Hlavsa a pracuji jako realitní makléř, poradce a obchodník s nemovitostmi. Tuto profesi již vykonávám...

Pokračovat Praha realityHlavsa

Ing. Jaroslav Hlavsa

Ředitel pobočky a realitní makléř

Tel.: 736 484 900
hlavsa@praha-reality.info
Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Reality budou drahé dokud bude Praha bohatá. - Podle dat z roku 2007 patří Praha do pětice nejbohatších oblastí z celé Evropské unie. Dokud tomu tak bude budou drahé i reality v Praze. I když měření pravděpodobně probíhalo...

Starší články:

Kam dál?

Prodej a pronájem nemovitostí

Prodej bytů

 


"PSČ, město, čtvrť, ulice"

Podrobnější vyhledávání Praha reality

Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,